ul. Ostrobramska 75c, 04-175 Warszawa

czw: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (10.12): handlowa

English Українська

Zrób to dla JAJ!

Data dodania: 11 listopada 2023

W listopadzie na całym świecie mężczyźni zapuszczają wąsy, by pokazać, że potrafią o siebie zadbać. Wąs, niczym różowa wstążka u kobiet, stał się symbolem badań i walki z rakiem.

W Polsce codziennie u czterech mężczyzn diagnozuje się nowotwór jądra, u czternastu – raka prostaty (najbardziej powszechny nowotwór wśród mężczyzn w naszym kraju).

Dlatego przyłączamy się do kampanii Mosznowładcy, której organizatorem jest Fundacja Kapitan Światełko.  Bo można dużo mówić o zdrowiu, ale bez łatwego dostępu do badań profilaktycznych nic nie zdziałamy.

 

2 grudnia zapraszamy do naszego Centrum wszystkich panów, którym zależy na długim i szczęśliwym życiu w dobrej formie. 

 

Badania będą odbywać się w godzinach 10:00 – 20:00, stanowiska ustawione będą na rotundzie, w pobliżu sklepu Peek&Cloppenburg, wejście od strony ul. J. N. Jeziorańskiego. O 19:30 przyjmujemy ostatnią osobę.

 

 

Jak się przygotować? Właściwie nie trzeba! Badania są bezbolesne i nie wymagają skierowania ani żadnych przygotowań poza zachowaniem higieny osobistej.

Panowie w wieku 18 – 40 lat: badania USG jąder.

Badanie USG polega na przyłożeniu głowicy ultrasonografu do worka mosznowego, dzięki czemu lekarz uzyskuje obraz wszystkich tkanek. Na podstawie ich struktury jest w stanie określić nie tylko kwestie związane z nowotworami, ale także m.in. wodniakami czy żylakami.

Wynik dostępny od razu. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości badany otrzymuje wydruk z obrazem zmian.

 

 

Panowie 40+: badania poziomu PSA*.

Badanie polega na pobraniu kropli krwi z palca. Pozwala określić, czy poziom PSA jest przekroczony w stosunku do normy, czy też nie. Jego podwyższenie informuje albo o podwyższonej aktywności prostaty, np. w przypadku stanu zapalnego, albo też o jej powiększeniu, czy to w wyniku naturalnego rozrostu, czy pojawienia się nowotworu.

Do badania nie trzeba być na czczo. Wyniki dostępne po 10 minutach.

 

 

A zatem szybko, bez zbędnych formalności, każdy mężczyzna, który podda się badaniu w ramach akcji w naszym centrum, otrzyma wynik, który pozwoli mu odetchnąć z ulgą lub – w razie czego – podjąć właściwe leczenie.

Drogie Panie, liczymy na wsparcie z Waszej strony – zachęćcie swoich mężczyzn, by zadbali o zdrowie!

 

*Liczba testów ograniczona.