ul. Ostrobramska 75c, 04-175 Warszawa
Data dodania: 27 lutego 2024
Pozbądź się elektrośmieci i otrzymaj sadzonki wiosennych kwiatów!
Już 9 marca wrzuć do kosza swoje elektrośmieci, zadbaj o planetę i swój domowy ogródek!
Czekamy na Ciebie przy fontannie, w godzinach od 12:00 do 18:00!
Sadzonki prymulki (pierwiosnka), hiacyntu, narcyza (żonkila) – kolorowe, bardzo dekoracyjne. Zwiastują wiosnę i o tej porze roku są najpiękniejszą ozdobą naszych domów, balkonów, tarasów i ogrodów. Jeśli jeszcze ich nie masz – nie wybieraj się po nie do sklepu!
Najpierw przejrzyj domowe szafki i szuflady, garaż i piwnicę, z pewnością znajdziesz w nich odłożone zepsute, nieużywane drobne sprzęty AGD. Spalona suszarka, stara lokówka, czajnik elektryczny, golarka? Zwykle te drobne rzeczy odkłada się gdzieś, by nie rzucały się w oczy i… zapomina o nich.
Wiosenne sadzonki za małe AGD
Właśnie jest okazja, by wszystkich ich się pozbyć i jednocześnie zadbać o wiosenny wystrój swojego domu i jego otoczenia.
Już 9 marca, przy okazji sobotnich zakupów, jeśli przyniesiesz zużyte sprzęty małego AGD do Centrum Handlowego Promenada w Warszawie — otrzymasz sadzonkę wiosennego kwiatu. Dostępne będą: prymulka (pierwiosnek), hiacynt, narcyz (żonkil). Wystarczy więc zebrać wszystko, czego już nie używamy i odwiedzić Promenadę. Przy okazji sobotnich zakupów można skorzystać – oddać niepotrzebny i zalegający w domu sprzęt małego AGD (czyli taki, którego waga nie przekracza 10 kg) i w zamian otrzymać sadzonki wiosennych kwiatów. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym!
Czeka na Was aż 1000 sadzonek — a jedna osoba może otrzymać maksymalnie 5 sadzonek.
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego.
Coraz częściej sprawne urządzenia wymieniamy na nowsze, a naprawa zepsutego sprzętu jest nierzadko bardzo kosztowna lub nieopłacalna. Intensywny rozwój technologiczny i zmiany w nawykach konsumenckich powodują, że generujemy ogromne ilości elektroodpadów. Warto pamiętać, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to z jednej strony cenny materiał, z którego w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać takie surowce jak miedź, cyna, żelazo, szkło, a nawet złoto i srebro, ale jednocześnie źródło niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji takich jak ołów, kadm, chrom, brom czy rtęć.
Pamiętajmy aby elektroodpady trafiały do punktów zbiórki, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu.