ul. Ostrobramska 75c, 04-175 Warszawa

śr: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (19.01): niehandlowa

English Українська

ROŚLINKA WLECI ZA ELEKTOŚMIECI

Data dodania: 12 września 2024

Pozbędziesz się elektrośmieci i w zamian otrzymasz zioła w doniczkach

 

Na pewno każdy z nas znajdzie w domu zużyty sprzęt elektryczny, czy elektroniczny.

Już 5  października w Promenadzie można się go skutecznie pozbyć i w zamian otrzymać zioła w doniczkach.

Najpierw przejrzyj domowe szafki i szuflady, garaż i piwnicę z  pewnością  znajdziesz w nich odłożone zepsute, nieużywane drobne sprzęty AGD. Spalona suszarka, stara lokówka, czajnik elektryczny, golarka? Zwykle te drobne rzeczy odkłada się gdzieś, by nie rzucały się w oczy i… zapomina o nich. Właśnie nadarza się  okazja, by pozbyć się ich wszystkich .

Warto więc już teraz zacząć przeglądać swoje niepotrzebne sprzęty. Właśnie nadarza się okazja, by pozbyć się ich wszystkich .

 

Zioła w doniczkach  za małe AGD

Jeżeli w sobotę 5 października przyniesiesz zużyte sprzęty małego AGD do Promenady – otrzymasz zioła w doniczkach.  Dostępne będą m.in.  Bazylia, Kolendra, Lubczyk, Melisa, Oregano, Majeranek i Szałwia.

Wystarczy więc zebrać wszystko, czego już nie używamy i odwiedzić Promenadę przy okazji sobotnich  zakupów można skorzystać – oddać niepotrzebny i zalegający w domu sprzęt małego AGD (czyli taki, którego waga nie przekracza 10 kg)  Warto połączyć przyjemne z pożytecznym!

W zamian za minimum 10 baterii lub drobny sprzęt RTV/AGD np. stary telefon, zużyte sprzęty kuchenne (do 10 kg) lub drobny sprzęt elektryczny (do 10 kg) otrzymacie zioła w doniczkach.

 

Akcja „Roślinka wleci za elektrośmieci” w Promenadzie

 

Kiedy?
5 października  2024 r. w godzinach 12:00-18:00

 

Gdzie?
Promenada, poziom 0, w pobliżu salonów TOUS lub Olsen.

 

Do rąk klientów Promenady trafi aż 1000 roślinek — a jedna osoba może otrzymać maksymalnie 3  roślinki.

 

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego.

 

Coraz częściej sprawne urządzenia wymieniamy na nowsze, a naprawa zepsutego sprzętu jest nierzadko bardzo kosztowna lub nieopłacalna. Intensywny rozwój technologiczny i zmiany w nawykach konsumenckich powodują, że generujemy ogromne ilości elektroodpadów. Warto pamiętać, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to z jednej strony cenny materiał, z którego w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać takie surowce jak miedź, cyna, żelazo, szkło, a nawet złoto i srebro, ale jednocześnie źródło niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji takich jak ołów, kadm, chrom, brom czy rtęć. Pamiętajmy więc o tym, aby elektroodpady trafiały do punktów zbiórki, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu.

 

Do zobaczenia 5 października!