czw: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (16.08): niehandlowa en

Technology Days

Data dodania: 14 lipca 2020

Już w najbliższy piątek, 17 lipca br., w Atrium Promenada rusza święto pasjonatów gamingu i nowych technologii. Na uczestników Technology Days czeka fascynujący świat gier PC, konsolowych oraz niekonwencjonalna podróż po wirtualnej rzeczywistości. We współpracy z partnerami przygotowano pięć Wakacyjnych Stref Technologicznych, turnieje i konkursy z nagrodami. Wydarzenie odbywa się w ramach „Lata w Mieście”, z zachowaniem zaostrzonych reguł sanitarnych.

 

Na cztery tygodnie Atrium Promenada zamieni się w gamingowe miasteczko, pełne atrakcji i nowinek dla miłośników komputerowej rozrywki. Na uczestników czeka: 10 stanowisk PC, 6 kiosków Xbox, 2 kokpity oraz 1 stanowisko VR. Atrakcje zostały przygotowane w ramach 5 Wakacyjnych Stref Technologicznych zlokalizowanych na poziomie +1 nad sklepem House.

 

W Strefie PC swoich sił będą mogli spróbować wszyscy – grając dla zabawy lub biorąc udział w rozgrywkach 1:1 w Fortnite, Minecraft, Roblox czy Osu. Zagorzałych graczy czeka tu również solidna porcja wiedzy na temat nowinek dostępnych na rynku gamingowym. Najnowsze gry będzie można przetestować w strefie konsolowej. Na graczy z każdej grupy wiekowej, w tym na najmłodszych i ich rodziców, czekają: Gigantozaur, Minecraft, Minecraft Dungeons i PixArk. Niecodzienną rozrywką dla odwiedzających jest też strefa VR, prezentująca możliwości wirtualnej rzeczywistości. Uczestnicy będą również mogli sprawdzić swoich sił w wyścigach Forza, F1 czy Project Cars w specjalnie przygotowanej Strefie Racingu. Swoje marzenia każdy z odwiedzających Days of Technology będzie mógł przenieść na szklany ekran za pomocą tabletów graficznych w Strefie tabletów.

 

Udział w Technology Days jest bezpłatny. Miasteczko gamingowe będzie czynne w dniach 17 lipca-14 sierpnia 2020, od poniedziałku do soboty, w godzinach 10.00-19.00, na poziomie +1 nad sklepem House. Partnerami akcji są: X-Kom, RTV Euro AGD, LG, TP Link, Wacom, SPC Gear, Hiro.

 

Wydarzenie odbywa się z zachowaniem zaostrzonych reguł sanitarnych. Do dyspozycji odwiedzających są środki higieny oraz dezynfekcji. Urządzenia są dezynfekowane po każdym użyciu. Obsługa jest wyposażona w maseczki, przyłbice oraz rękawiczki jednorazowe. Liczba osób przebywających jednocześnie w miasteczku gamingowym jest ograniczona i dostosowana do norm ustawowych. Wszystkich uczestników obowiązuje noszenie maseczek oraz zasada dystansu społecznego (1,5m).