ul. Ostrobramska 75c, 04-175 Warszawa

wt: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (09.10): niehandlowa

English Українська

Czytanie jest miodzio!

Data dodania: 1 czerwca 2021

Już od środy 2 czerwca br., Atrium Promenada dołączy do firm i organizacji, wspierających działania społeczne Fundacji Zaczytani.org. W ramach inicjatywy w centrum handlowym pojawi się  ławka „Miód Maliny” – mebel w postaci otwartej książki pochodzący z cyklu „Zaczytane Ławki”. Ambasadorką tej artystycznej instalacji jest Katarzyna Pakosińska. Akcja ma skłonić klientów do zatrzymania się w codziennym pędzie, chwili refleksji oraz odpoczynku na ławce z bezpłatnym dostępem do utworów literackich. Celem jest też przypomnienie, jakie wartości płyną z czytania książek i jak ważną rolę pełnią w naszym życiu.

 

Całkowity koszt ekspozycji ławki zostanie przekazany na utrzymanie bibliotek i czytelni tworzonych przez Fundację Zaczytani.org w placówkach pomocowych i szpitalnych. Ekspozycja potrwa do 5 września br.

 

„Zaczytane Ławki”to niezwykła wystawa miejskich mebli w postaci otwartych książek. Autorami ławek są znani artyści oraz osoby medialne, w tym: Michał Rusinek, Andrzej Mleczko, Mateusz Damięcki czy Beata Pawlikowska, co zapewnia unikalny charakter każdej rzeźby. Przy Zaczytanych Ławkach znajdują się kody QR umożliwiające pobranie bezpłatnych audiobooków. Poprzez te wyjątkowe artystyczne instalacje fundacja promuje zaangażowane czytelnictwo i zwiększa dostęp do literatury wśród dzieci i dorosłych. Cele te realizowane są poprzez otwieranie bibliotek w szpitalach oraz instytucjach wsparcia społecznego, organizację corocznej Wielkiej Zbiórki Książek w całej Polsce, prowadzenie wolontariackich programów bajko- i biblioterapii oraz  programów edukacyjnych.

 

Wyeksponowaną w Atrium Promenada ławkę „Miód Maliny” zaprojektowała Katarzyna Kołodziej.Miód Malina to bohaterka zabawnej trylogii napisanej przez Katarzynę Pakosińską – ambasadorkę Fundacji Zaczytani.org. Autorka opisała w niej perypetie i podróże dziesięcioletniej Maliny z Milanówka, dostarczając przy tym młodym czytelnikom sporo zagadek, łamigłówek i zadań do wykonania. Przy ławce dostępny będzie kod QR pozwalający na pobranie bezpłatnych audiobooków, które co miesiąc będą się zmieniać. Ławka „Miód Maliny” znajduje się na placu zewnętrznym przy letniej strefie gastronomicznej w Atrium Promenada.