ul. Ostrobramska 75c, 04-175 Warszawa

czw: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (12.02): niehandlowa

English Українська

ATRIUM PPROMENADA WPROWADZA „CICHE GODZINY”

Data dodania: 16 marca 2022

Atrium Promenada chce być miejscem przyjaznym i otwartym dla wszystkich gości dlatego już teraz przestrzenie centrum handlowego staną się bardziej dostępne dla osób w spektrum autyzmu i z zaburzeniami sensorycznymi.

Centrum handlowe organizuje akcję „Godziny ciszy pomagają”, oferując możliwość robienia zakupów w warunkach sprzyjających klientom nadwrażliwym na  bodźce zewnętrzne.

Dla osób w spektrum oraz ich bliskich, każdy dzień jest wyzwaniem. Osoby z autyzmem mogą być m.in. wrażliwe na hałas i ostre światło. Bodźce zewnętrzne utrudniają im swobodne zakupy, a przebywanie przez dłuższy czas w głośnym miejscu może powodować zmęczenie i rozdrażnienie. W celu poprawy komfortu osób, które w odmienny sposób odbierają świat coraz więcej placówek w całej Polsce wprowadza „ciche godziny”.

Dlatego w każdy wtorek w godzinach od 10.00 do 11.00 w Atrium Promenada ograniczone będą ostre i mrugające światła, wyeliminowane komunikaty głosowe, przyciszona muzyka i telewizory. Wszystko po to, aby pomóc osobom w spektrum zrobić zakupy w komfortowych dla nich warunkach.

 

 

W „ciche godziny” zaangażowali się również najemcy galerii handlowej, którzy dostosują funkcjonowanie swoich lokali w czasie akcji – wygaszą ekrany w witrynach, przygaszą światła oraz przyciszą muzykę. „Godziny ciszy pomagają” to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.